„Zlatni venac“ gospođi Madleni Zepter

04.02.2011

Novoustanovljeno priznanje Ministarstva kulture Republike Srbije „Zlatni venac“ koje se dodeljuje za poseban doprinos srpskoj kulturi kroz mecenarstvo i donatorstvo, u zdanju Kolarčevog narodnog univerziteta, uručeno je gospođi Madleni Zepter 18.01.2011. godine.

Odluku da priznanje  „Zlatni venac“ pripadne gospođi Zepter doneo je žiri jednoglasnom odlukom i to u sastavu: akademik Svetlana Velmar Janković (predsednik), akademik Vladimir Veličković, reditelj Goran Paskaljević, arhitekta Brana Mitrović i glumica Nataša Ninković. U obrazloženju žirija se kaže da je priznanje gospođi Zepter dodeljeno jer „dve decenije ugrađuje svoje ime i ogromna materijalna sredstva u kulturu i umetnost naše zemlje“.

Kruna svih tih ulaganja je Muzej Zepter u Knez Mihailovoj ulici 42, u srcu Beograda.