22.12.2015

Knjiga VREMEPLOV KROZ 80 GODINA, Akademija/Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu dr Ivane Simeonović Ćelić objašnjava „sve važne momente iz bogate istorije ove škole, počev od njenog ustrojstva, „misije i vizije“, preko organizacionih oblika, do brojnih  mena izazvanih unutrašnjim potrebama ili nametnutih spolјašnjim okolnostima. Ovaj pažlјivo sabran dokumentarni materijal omogućava praćenje života škole u raznim fazama njenog postojanja i pruža zainteresovanom čitaocu, istraživaču i laiku uvid u složen razvoj Akademije/Fakulteta likovnih umetnosti i osvetlјava napore mnogih poslenika, nastavnika, saradnika i studenata da ova institucija odgovori potrebama zbog kojih je osnovana“.

(iz recenzije profesora Čedomira Vasića)

Nominalni izdavač knjige je Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu ali bez velike pomoći MUZEJA ZEPTER knjiga je mogla ostati u rukopisu. Samim tim MUZEJ ZEPTER je neka vrsta suizdavača.